renovujeme parkety ikona

Pokládka či renovace dřevěné podlahy?

Masivní dřevěná podlaha. Nenahraditelný skvost přírody

Často se setkáváme se zákazníky, kteří mají v domácnosti krásnou dřevěnou podlahu a ani o tom neví. Starou špinavou flekatou dřevěnou podlahu překryjí kobercem nebo ji vytrhají a nahradí ji jinou krytinou, nejčastěji plovoucí podlahou, která zdaleka nevydrží tolik, jako krásná dřevěná podlaha, která při správném ošetřování vydrží až několik generací. Dřevěná podlaha či parkety postupem času „stárnou“. Je to běžný jev každé podlahové krytiny. Podlaha se častým opotřebováním špiní, šmouhy se mění ve velké skvrny a fleky, přibydou škrábance, jiná opotřebení a podlaha ztratí na své kráse. Jenže dřevěná podlaha na rozdíl od jiné krytiny vydrží několik generací. Dřevo je přírodní materiál, který je zdravý na dotek, zdraví bezpečný a nijak neohrožuje životní prostředí. Bydlení v takovém prostředí je velmi zdravé. Nehledě na výdrž materiálu. Jednou za čas je zapotřebí dřevěnou podlahu zrenovovat, to ano, aby podlaha vypadala znovu krásná, a hlavně si udržela správné vlastnosti. Ty získáme výběrem správné povrchové úpravy. Pokud se do spár (mezer) nedostane tekutina, pak dřevo nemůže nabobtnat, zdeformovat se. Proto je důležité jednou za čas podlahu zrenovovat, aby získala například běžnou odolnost vůči běžným opotřebením či rozlitým tekutinám. Správnou údržbou podlahy pak získáme jistotu, že podlaha vydrží opravdu dlouho svěží a krásná.

Podlaháři radí

Rádi bychom vám prozradili jedno prosté pravidlo, které každý podlahář velmi dobře zná, ale přesto na něj někdy zapomene. Můžete používat ty nejlepší laky na světě, a přesto nedocílíte dobrého vzhledu podlahy, pokud dřevěná podlaha nebyla správně a důkladně vybroušena. A stejně tak můžete používat nejlepší brusné prostředky na světě, a přesto nedocílíte dobrého vzhledu podlahy, pokud lak či olej nebyl aplikován správně (dle návodu v technickém listu) anebo není kvalitní. Výběrem prověřené firmy „Certifikovaný podlahář Bona“ získáte jistotu, že jste na správném místě. Naši podlaháři jsou vyškoleni a nabízí nejnovější technologie pracovních postupů. Výběrem široké nabídky povrchových úprav Bona získáte kvalitu, která přetrvá generace. Nabízíme vše pro pokládku, renovaci a údržbu nejen dřevěných podlah, ale i tvrdých a elastických podlah. Nabízíme servis po celou dobu živostnosti podlah.

Renovace dřevěné podlahy

Ať už se jedná o zbrusu novou dřevěnou podlahu nebo renovaci původní dřevěné podlahy, v obou případech máte jistotu správné volby. Investice do nové dřevěné podlahy je sice nákladnější, ovšem z hlediska trvanlivosti materiálu – dřevo vydrží několik generací a postupem času se dá vybrousit a podlaha vypadá znovu jako nová. Při renovaci dřevěné podlahy nezoufejte v případě, že podlaha vrže, jsou v ní velké spáry (mezery). Po konzultaci s podlahářem zjistíte, že i vrzání se dá odstranit, velké spáry se dají opravit, skvrny, fleky, škrábance zcela zmizí, a naopak podlaze můžete dát zcela nový vzhled. Výběr je na vás. Technologie broušení v kombinaci s kartáčováním vykreslí každý detail dřevěné podlahy. Ze světlé podlahy lze „udělat“ tmavou a naopak. Podlahu můžete měnit dle svého vkusu a interiér místnosti tak sladit do barev podlahy. Jak je to jednoduché. Navíc dokážeme brousit bezprašně!

Bezprašná renovace dřevěných podlah

Máte obavy ze stěhování vašeho nábytku, abyste připravili podlahu pro její renovaci? Už nemusíte! Společnost Bona vyřešila jeden z největších problémů pokládky a renovace dřevěných podlah – prach! Bezprašný systém odsávání DCS nabízí zdravější a pohodlnější pracovní prostředí díky systému nekonečných pytlů, při nichž neuniká do ovzduší žádný prach. Účinné ergonomické brusky zadrží veškerý brusný prach uvnitř bezešvého pytle, a tím zajistí čisté – bezprašné pracovní prostředí. Díky tomuto systému máte zaručeno, že po skončení broušení podlahy nebudete muset vynaložit tolik práce spojené s úklidem.

Lak, olej či tvrdý voskový olej

Dříve než se pustíte do renovace vaší dřevěné podlahy, měli byste znát vaše představy o produktu, který chcete na podlahu aplikovat. Můžete zvolit některý ze systémů povrchové úpravy: lakování, olejování, tvrdý voskový olej. V případě laku byste měli mít představu o typu zátěže (střední – ta je určena pro domácnosti, silná – pro komerční, tedy veřejné prostory), stupni lesku (lesk – polomat – mat – extra mat) a odstínu laku (přírodní). V případě volby oleje si můžete vybrat z mnoha variant barevných možností. Ze světlé podlahy lze „udělat“ tmavou nebo z podlahy tmavé lze „udělat“ světlou. Barvu své podlahy lze odvíjet od vzhledu interiéru domova. Každá místnost může mít jiný barevný nádech. Tvrdý voskový olej impregnuje dřevo a zároveň vytváří trvanlivou povrchovou vrstvu s výbornou odolností proti vodě a tekutinám. Lze jej kombinovat s barevnou verzí olejů pro změnu vzhledu podlahy.

Bona – kvalitní zdravotně nezávadná chemie

V dnešní době jsou na trhu laky na vodní bázi, které jsou zdravotně nezávadné, nejsou toxické a oproti rozpouštědlovým produktům nezapáchají. Zvažte i užitné vlastnosti nebo-li výhody produktu – například některé produkty jsou obzvláště vhodné pro domácnosti s dětmi a domácími mazlíčky, jiné zase mají výbornou chemickou odolnost či mají protiskluzné vlastnosti apod.

Čisticí prostředky

Správnou údržbou docílíte krásného vzhledu dřevěné podlahy! Jde to jednoduše, rychle, kvalitně a hlavně, s ohledem na vaše zdraví a životní prostředí!

Nejprve odstraňte volné nečistoty vysáváním nebo zametáním. Pozor na kamínky, které můžou vaši podlahu rychle poškrábat. Zastřihujte drápky i svým domácím mazlíčkům! Pokud vaše děti něco rozlijí na podlahu, utřete ji včas. Víno může napáchat nepěkné škody, jakožto i voda, která může na dřevěné podlaze nabobtnat a podlaha se zvlní. Čisticí prostředky řady Bona Spray Mop jsou zárukou kvality. Jsme na trhu již 100 let a víme, co je pro vaše podlahy nejlepší. Máme čisticí prostředky pro každý typ podlahoviny. Bona Čistič na parkety, Bona Čistič na olejované podlahy, Bona Čistič na laminátové podlahy a dlaždice, Bona Clean R50 a Bona Clean R60. Čisticí mop Bona Spray Mop je určen pro jednoduchý úklid všech typů podlah. Stačí jen použít správný typ čisticího prostředku do vašeho mopu, pak stlačit páčku na mopu a uklízet. Mop dosáhne i do těžce přístupných míst jako pod nábytek, radiátor atd.

renovujeme parkety
VŠE O PODLAHÁCH