renovujeme parkety ikona

Renovace dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy získávají stále větší oblibu v interiérech našich domů a bytů, přinášejí do nich dotek a teplo přírodního materiálu. Jakýkoli přírodní materiál nicméně postupem času stárne a přirozeně se mění. Je to běžný jev každé, zejména dřevěné podlahové krytiny.

Staré poškrábané nebo flekaté dřevěné podlahy je však možné renovovat a snadno jim navrátit jejich původní vzhled, nebo dokonce docílit nového vzhledu, a to i ve zcela jiném barevném tónu. Díky tomu lze i starou dřevěnou podlahu sladit s designem moderního interiéru. Renovace dřevěné podlahy vám nejen ušetří čas, který můžete věnovat svým zálibám, ale rovněž je ekonomicky výhodnější než výměna starší podlahy za novou. Pracovní proces je díky novým postupům a technologiím snadný, a i překvapivě rychlý. Současným trendem jsou profesionální systémy pro renovace podlah, jako je například systém od firmy BONA, který přináší ucelený postup renovace od bezprašného broušení a kartáčování, přes kvalitní tmely, až po profesionální laky a oleje pro ošetření povrchu dřevěných podlah.

renovace podlahy

Renovace podlahy vám ušetří čas i peníze

Nízká časová náročnost renovace podlahy – ušetřete čas pro vaše jiné radosti, renovace podlahy je oproti kompletní pokládce podlahy časově mnohem úspornější. Nejen, že odpadá odstranění původní krytiny a příprava podkladu před pokládkou nové krytiny. Dřevěné podlahy je možné renovovat během několik hodin, takže svou podlahu můžete používat již pár hodin po aplikaci povrchové úpravy, kdy lak či olej řádně vytvrdne.

Renovace podlah bez prachu – vysoce výkonný systém bezprašného broušení podlah Bona DCS bezpečně zamezí šíření až 99,9 % prachu vzniklého při broušení podlah. Profesionální odsávací systém je napojen na brusku, která odsává tento zdraví škodlivý prach, který je běžně rozptýlen po interiéru, takže vám odpadá starost spojená s úklidem.

Minimální ekologická zátěž renovace podlahy – při renovaci vaši stávající podlahu nelikvidujete, ale dodáte jí pouze novou povrchovou ochrannou vrstvu, případně změníte design. Odpadá tak likvidace původní podlahové krytiny a vy tím šetříte životní prostředí.

Náklady na renovaci podlahy – celkové náklady na renovaci podlahy jsou nižší, než by byly v případě pokládky nové podlahové krytiny, kdy je třeba počítat s celým procesem, tedy od vytrhání původní krytiny, následně její likvidaci, úpravu podkladu až po samotnou pokládku nové krytiny a její ošetření lakem či olejem.

Design renovované podlahy – nevyhovuje-li vám design vaší podlahy, nebo podlaha neladí s vašim interiérem, můžete při renovaci podlahy změnit nejen barvu, ale i celkový vzhled podlahy a dosáhnout tak jedinečného vzhledu podlahy. Profesionální podlahové laky a oleje Bona nabízejí širokou paletu barevných odstínů od zajímavých světlých až po velmi tmavé barevné tóny. Pokud chceme tento povrch dřevěné podlahy ještě více zvýraznit, lze zvolit systém kartáčování, který běžně následuje po broušení. Kartáčováním vznikne výjimečný 2D efekt na dřevěné podlaze.

Kvalita a trvanlivost renovace podlahy – pokud si pro renovaci zvolíte profesionální produkty od švédské firmy Bona, při správném postupu renovace získáte garanci kvality, dlouhodobé trvanlivosti a perfektního vzhledu funkční podlahy. Zvolíte-li kvalitní údržbu podlah, vaše dřevěná podlaha vydrží po generace.

Broušení a kartáčování  

Pod pojmem broušení si každý z nás vybaví zdraví škodlivý prach. Ale díky Bona bezprašnému odsávání prachu, kdy neuniká žádný prach do okolí, je pracovní proces zdravější. Pokud vás zajímají nové postupy, požadujete velmi specifický a zajímavý design podlahy, je pro vás pravou volbou kartáčovaná dřevěná podlaha. Pomocí brusky, kartáčů a Fiber Padu se upraví povrch podlahy tak, aby dokázal proniknout barevným olejům do hloubky, čímž vznikne 2rozměrný efekt a díky tomu vynikne přírodní struktura dřeva. Kartáče odstraní měkkou část dřeva a ponechají tvrdší část. Výsledkem je zcela unikátní vzhled dřevěné podlahy. Postup je přitom poměrně snadný: vybrousit, vykartáčovat, jemně vybrousit, naolejovat, nalakovat. Samozřejmě je nutné použít kvalitní nástroje pro kartáčování, nebo se obrátit na certifikované podlaháře BONA a vyžádat si technologii kartáčování s Bona FiberPad.

renovace podlahy

Lak, olej nebo tvrdý voskový olej

Povrch dřevěných podlah je možné ošetřit třemi základními způsoby: lakem, olejem nebo tvrdým voskovým olejem.

Pokud se rozhodnete pro povrch podlahy ošetřený lakem, kde největší výhodou takto ošetřených podlah jejich velmi snadná údržba, je nezbytné nejprve zvážit typ zátěže podlahy (střední zátěž pro domácnosti, silná zátěž pro komerční a veřejné prostory), dále upřesnit stupeň lesku (lesk / polomat / mat / extra mat) a určit odstínu laku (přírodní – bezbarvý / tónovaný).  Postup aplikace laků je třeba dodržovat a nezanedbat použití základního laku který dodá jemný barevný tón dřevu. Vrchní lak dodá podlaze odolnost dle požadovaného stupně zátěže.

Dřevěné podlahy ošetřené olejem jsou na pohled výjimečné. Olej proniká do struktury dřeva a dodává dřevu specifický přírodní vzhled, nebo naopak barevný vzhled, kdy ze světlé podlahy lze vytvořit tmavou nebo naopak. Vaši dřevěnou podlahu vybrousíme, vykartáčujeme, pomocí 2složkového oleje si vyberete svůj odstín dřevěné podlahy, který následně ošetříme lakem, který dodá podlaze odolnost.  

Pro vaši inspiraci vám zašleme brožuru Bona Inspiration! Vyžádejte si brožuru u nás! Napište nám a my vám ji pošleme zcela zdarma!  Více informací získáte na www.bona.com.

renovace podlahy

Předností dřevěné podlahy ošetřené tvrdým voskovým olejem je především její jednoduchá údržba. Tvrdý voskový olej nejenže impregnuje dřevo, ale zároveň dodá dlouhotrvající ochranu povrchu s výbornou odolností proti opotřebení, šmouhám a rozlitým tekutinám. Podlaha nabízí po ošetření příjemný vzhled naolejované podlahy a zároveň však má odolný povrch proti poškození.

Více informací o lakování a olejování dřevěných podlah při rekonstrukci naleznete na serveru www.renovujeme-parkety.com.

Produkty šetrné zdraví

Produkty firmy Bona jsou ekologické a zdraví šetrné. Ať už se rozhodnete pro pokládku nové nebo renovaci staré dřevěné podlahy, systém Bona vás provede bezpečným pracovním postupem již od začátku. Počínaje bezprašným Bona DCS odsáváním prachu při broušení, přes profesionální laky na vodní bázi, po širokou škálu 2složkových olejů vyrobených ze směsi přírodních olejů a vosků, které mají velmi nízký obsah rozpouštědel. Švédské laky a oleje nezapáchají, podlahu je možné používat již několik hodin po jejím ošetření pro lehkou zátěž chůzí, jakmile je povrchová úprava plně vytvrzena, je možné stěhovat nábytek a podlahu plně využívat.

Společnost Bona je švédská firma, která už více než 100 let nabízí vše pro kvalitu a dokonalý vzhled dřevěných podlah. Certifikace GREENGUARD GOLD na našich produktech znamená, že naše produkty jsou bezpečné pro vaši rodinu, vaše domácí mazlíčky a naši planetu.

Čištění a údržba

Klíčem ke krásnému vzhledu podlah je pravidelný úklid a údržba. Bona nabízí čistící prostředky pro efektivní čištění podlah.

V jednoduchosti je krása. Produkty řady Bona Premium Spray Mop jsou určené pro všechny typy podlah. Stačí jen nastříkat čisticí prostředek na podlahu a setřít mopem. Bona Premium Mop obsahuje vše v jednom: mop, utěrku, čisticí prostředek. Čisticí prostředek efektivně odstraní nečistoty, mop se dostane i do těžce přístupných míst a díky utěrce z mikrovlákna je podlaha suchá během chvilky. Vše bezpečně snadno a rychle. Produkty řady Bona Premium Spray Mop jsou určené pro dřevěné lakované podlahy, olejované podlahy a tvrdé typy podlah. Certifikace GREENGUARD GOLD na našich produktech znamená, že naše produkty jsou bezpečné pro vaši rodinu, vaše domácí mazlíčky a naši planetu.

RENOVUJTE, NEVYMĚŇUJTE!

Dejte vaší dřevěné podlaze nový vzhled a prodlužte jí životnost renovací! Podrobné informace včetně produktů a technologií naleznete na www.bona.cz nebo na www.renovujeme-parkety.com.

Renovaci svěřte do rukou odborné profesionální firmě, která bude s vámi konzultovat možnosti dle vašeho požadavku nebo se pusťte do renovaci sami. V případě že se rozhodnete o profesionální přístup podlaháře, žádejte bezprašnou renovaci. Databázi podlahářů naleznete na www.bona.com/cz/najdipodlaharenebo na www.renovujeme-parkety.com.

Produkty pro čištění a údržbu nejen dřevěných podlah zakoupíte online v e-shopu BONA SPRAY MOP – www.bonaspraymop.cz.

renovujeme parkety
VŠE O PODLAHÁCH