renovujeme parkety ikona

Renovace tělocvičny pomocí Bona Sportive System

Kompletní system pro dlouhou životnost dřevěných sportovních podlah

Nepříliš normálních dřevěných podlah ráno hostí trénink badmintonistů, odpoledne gymnastů a večer taneční kurzy. Je to ale normální denní režim v životě dřevěné sportovní podlahy. A to je důvod, proč nyní představujeme Bona Sportive System, kompletní program výrobků a služeb pro instalaci, údržbu a renovaci dřevěných sportovních podlah. Instalace nebo renovace dřevěných sportovních podlah může být velice nákladné, ale od podlahy se očekává dlouhodobá životnost. A čím delší životnost je, tím moudřejší vaše investice byla. Program Bona Sportive System je navržen tak, aby zajistil co nejdelší možnou životnost všech sportovních podlah. Po instalaci podlahy je obvykle vystavena všemu, čemu se věnuje její vlastník. Ale na povrchu se může usazovat špína, pot a tělesné tuky, a to i když je podlaha každý den čištěna. Tím se postupně snižuje funkčnost podlahy a začíná prokluzovat. Protože je to postupný proces, není možné si jej častokrát všimnout a najednou zjistíme, že podlaha není funkční.

Díky Bona Sportive System je to problém minulosti. Po instalaci podlahy a nanesení povrchové úpravy – nebo její renovaci – pomocí kompletního Bona Sportive System bude podlaha poskytovat vynikající funkčnost. A protože je podlaha udržována výrobky řady Bona Sportive System, funkčnost podlahy bude podstatně delší. Vytvořit konečnou specifikaci pro novou dřevěnou sportovní podlahu není jednoduché. Je nutné vzít v úvahu celou řadu faktorů a možností je spousta.

Bona SuperSport_586x345.jpg

Nejprve si zodpovězte na otázky:

Zodpovězením na tyto otázky vám umožní provést návrh specifikace na sportovní podlahu, což je nejdůležitější rozhodnutí celého procesu. Díky Sportive System je vytváření specifikací dřevěných sportovních podlah podstatně jednodušší, ať již jste výrobce dřevěné krytiny, vlastník podlahy nebo specifikátor. Také těsně spolupracujeme s předními dodavateli systémů dřevěných podlah, abyste se již na začátku správně rozhodli. Další informace o specifikacích a instalaci se dozvíte v sekci zabývající se instalací. 

INSTALACE SPORTOVNÍ PODLAHY – FUNKČNOST SPORTOVNÍCH PODLAH ODSHORA DOLŮ

Protože sportovní podlahy kladou velice zvláštní požadavky na povrchovou úpravu a nátěry, je Bona Sportive System navržen jako zcela interaktivní systém, díky čemuž je vynikající volbou pro instalaci nových sportovních podlah. Bona Sportive System dobře spolupracuje s podlahami ošetřenými prostředkem na ochranu proti UV záření; ve skutečnosti dodáváme celou řadu podlah s touto ochranou. Ale Bona Sportive System je vhodná pro nové sportovní podlahy bez povrchové úpravy. Pokud jde o brusné materiály a stroje, nejsou součástí Bona Sportive System. Nicméně pro dosažení nejlepších výsledků doporučujeme používat brusné stroje a brusné materiály z profesionální produktové řady Bona.

Podpora dlouhé životnost

Všechny výrobky Bona Sportive System jsou součástí našeho programu Celoživotní podpory, což znamená, že pevně stojíme za funkcí našich výrobků pro podlahy po celou dobu její životnosti, pokud jsou předběžně ošetřeny ochranným nátěrem Bona proti UV záření nebo jsou-li na dřevo přímo aplikovány výrobky Bona.

renovace tělocvičny

Reference: renovace tělocvičny v gymnáziu

Tělocvična v gymnáziu školy Balatonföldvár v Maďarsku.

Bona Certifikovaný podlahář byl pověřen, aby obnovil povrch elastické podlahy. Po dvou dnech práce, která zahrnovala opravy poškozených míst a přípravy, byl
povrch podlahy přebroušen, vyčištěn a poté přelakován. Za čtyři dny práce byla podlaha připravena k další akci.

Sportovní podlaha litá PU, povrchová úprava SuperSport HD, CZ

ÚDRŽBA SPORTOVNÍ PODLAHY – O FUNKČNOST PODLAHY SE MUSÍTE STARAT VY

Nemůžeme dostatečně zdůraznit, jak důležitá údržba je pro funkčnost sportovní podlahy. Funkčnost všech sportovních podlah se bude časem zhoršovat, ale životnost podlahy můžete podstatně prodloužit řádnou a pravidelnou údržbou. I když je většina podlah čištěna pravidelně každý den nebo týden, často se používá nevhodný čisticí prostředek nebo čistič, který může nakonec způsobit více zla než dobra. Pokud je podlaha instalována nebo renovována pomocí Bona Sportive System, je důležité, aby byla udržována v souladu s brožurou „Postupy údržby a s pokyny uvedenými na výrobcích Bona Sportive. V brožuře naleznete také celou řadu dalších informací o tom, jak udržovat podlahu ve výborném stavu.

RENOVACE SPORTOVNÍ PODLAHY – NAKONEC KAŽDÁ PODLAHA BUDE VYŽADOVAT VÝZNAMNOU RENOVACI.

ČÍM POZDĚJI BUDE NUTNÁ, TÍM LÉPE. Podlaha s povrchovou úpravou a udržovaná pomocí výrobků Bona Sportive System bude mít delší životnost než ostatní podlahy. Ale sportovní podlaha může vyžadovat další údržbu, kromě čištění, aby bylo možné odložit nákladnou celkovou renovaci. Možná bude potřeba provést nové lajnování. Nebo bude podlaha vyžadovat novou konečnou povrchovou úpravu. Bona Sportive System se může o všechny tyto práce postarat a zaručujeme rychlou práci s minimálním narušením, tedy s minimálními prostoji sportovní haly, což tedy znamená minimální ztrátu příjmu pro vlastníka podlahy. Bona Sportive System zajišťuje dobrou přilnavost, pokud byla podlaha dříve ošetřena povrchovou úpravou a udržována výrobky Bona. Nejste-li si jisti druhem dřívější povrchové úpravy, je nutné před ošetřením provést test.

Pokud podlaha vyžaduje komplexní renovaci, postup je následující: proveďte obroušení až na dřevo, ošetřete základním nátěrem a konečnou povrchovou úpravou, poté proveďte lajnování a nakonec naneste další vrstvy povrchové úpravy. Použijete-li kompletní Bona Sportive System, zaručujeme vám vynikající výsledek, dostupnost správných výrobků pro údržbu, pokyny pro údržbu a podporu.

MAXIMÁLNÍ FUNKČNOST PRO DOSAŽENÍ OPTIMÁLNÍCH VÝSLEDKŮ

SPORTOVNÍ PODLAHY JSOU ZÁKLADNÍM SPORTOVNÍM VYBAVENÍM. Podlaha je pro výkon sportovce často stejně důležitá jako jeho vlastní vybavení. Proč tedy nemít stejně vysoké nároky na podlahu jako máte například na tenisovou raketu, obuv a míče?

POŽADAVKY NA SPORTOVNÍ PODLAHY PODLE DIN 18032

  • Odolnost proti prokluzu
  • Odrazivost míče
  • Absorpce nárazu
  • Tření
  • Standardní deformace
  • Pohyblivé zatížení

Sportovní podlaha musí být funkční v celé řadě oblastí. Musí absorbovat nárazy, aby se minimalizovalo riziko zranění. Nesmí být ale příliš měkká, protože by došlo k rychlé únavě sportovců. Tření podlahy je možná nejdůležitějším faktorem. Příliš malé tření způsobuje riziko sklouznutí, zatímco příliš velké tření způsobuje riziko zranění. Je tedy nutné mít podlahu, která se vyznačuje správnými vlastnostmi tření. Bona Sportive System nejen že splňuje požadavky na profesionální sportovní podlahy, dokonce je překračuje. A Bona Sportive System umožňuje zachování těchto vlastností na dlouhou dobu, pokud jsou podlahy správně udržovány.

BONA SPORTIVE SYSTEM NENÍ NÁKLAD – JE TO SPRÁVNÁ INVESTICE PRO CELKOVĚ NIŽŠÍ NÁKLADY PO DOBU ŽIVOTNOSTI

Jednou z největších výhod Bona Sportive System jsou dlouhodobé náklady na vlastnictví. Instalování nebo renovace sportovních podlah je značná investice a díky Bona Sportive System se vám investice za několik let splatí. Důvodů je celá řada: díky Bona Sportive System je životnost podlah delší a funkčnost bude stejně vysoká po celou řadu let. Tato vysoká funkčnost je důležitým konkurenčním faktorem pro jakékoliv sportovní zařízení. Podlaha tak bude používána více, protože nebude zapotřebí tolik renovací a oprav. Vynásobte tyto výhody typickou životností podlahy 25 let a lehce vyšší počáteční náklady se vrátí, často vícekrát než jednou.

Bona Sportive – vyzkoušen a otestován těmi nejlepšími

Volejbalová a basketbalová podlaha

Volejbalová a basketbalová podlaha v Maples Pavilion, Stanford University, Kalifornie, USA

Maples Pavilion je stadion jak pro mužské, tak i ženské volejbalové a basketbalové týmy univerzity ve Stanfordu. Basketball Stanford patří mezi národní elitní programy, kdy se týmy univerzity za posledních pět let zúčastnily přímo osmkrát na turnaji NCAA, dostaly se do Finální čtyřky, Elitní osmičky a Sweet Sixteen. V roce 2004 byly všechna volejbalová a basketbalová hřiště renovována pomocí výrobků Bona. Stanford bude v nadcházejících letech chrlit elitní sportovní týmy.

Badmintonové hřiště v Tianjin Peace Gym, Tianjin, Čína

Tianjin Peace Gym se nachází v centrum města Tianjin a otevřeno bylo v roce 1992. Pravidelně hostí velké sportovní události, jako například Asijský titul ve stolním tenisu, Čínsko-korejský turnaj ve stolním tenisu a zápasy CBA ligy. Kromě těchto událostí tělocvičnu využívá veřejnost 14 hodin denně.Využití takového rozsahu klade nesmírné požadavky na dřevěné sportovní podlahy, takže v roce 2003 došlo k renovaci badmintonového hřiště výrobky Bona. Díky Bona se toto intenzivně využívané hřiště dokáže vyrovnat s nejnáročnější veřejností.

renovujeme parkety
VŠE O PODLAHÁCH