renovujeme parkety ikona

Jak rychle vyčistit podlahy

Ušetřete čas efektivními postupy údržby a přípravky společnosti Bona, s nimiž úklid jde rychle od ruky.

Pokud nejste jedním z těch lidí, kteří u úklidů relaxují, budete patřit k většině, která se ráda naučí, jak si úklid zjednodušit. Existuje spousta tipů a triků na úklid, ale jedním z nejlepších způsobů efektivnějšího čištění podlah je správná sada nástrojů a příslušenství. Žádný domácí zlepšovák nebo úklidový trik nebude lepší, než jednoduchý postup údržby, který budete pravidelně dodržovat. Tajemství ve skutečnosti spočívá v tom, že s pravidelným režimem úklidu se zkracuje čas, který nad ním strávíte.

Čistěte podlahy jednoduše

Rychlé čištění podlah sestává z pouhých dvou základních kroků: zametání a stírání. Zametením se odstraní velké částice nečistot a kamínky, které by mohly poškrábat a případně poškodit vaše podlahy; a stírání odstraní drobnější špínu a zanechá vaše podlahy čisté. Lidé si tyto dva kroky často rozdělí do tří nebo i více podle toho, jaké nástroje mají k dispozici, ale v zásadě stačí tyto dva kroky.

Nejlepší přístup k čištění podlah: čištění bude účinnější a efektivnější, pokud nepřesouváte hromadící se špínu po celé podlaze. Když přijde čas na stírání, můžete ždímací mop a kbelík nechat ležet v koutě. Použijte čisticí utěrku, kterou suchým zipem připnete ke spodní části mopu, a která je již napuštěná čističem, takže po podlaze rozetřete přesně správné množství čisticího roztoku. Pamatujte, že příliš mnoho vody či přištění zvláště dřevěným podlahám škodí.

Naučte se správné postupy údržby

Máte správné návyky, díky nimž skutečně dosáhnete rychlého čištění podlah? Zde uvádíme základní postup údržby, díky kterému budou vaše podlahy vypadat skvěle.

  • Postarejte se o rozlitou kapalinu a jiný neočekávaný nepořádek hned
  • Zameťte podlahy každý den
  • Setřete podlahy každý týden

Díky tomuto jednoduchému postupu budou vaše podlahy mnohem více chráněné a úklid bude vždy hotový raz dva. Další práce, jako je leštění a hloubkové čištění podlah, stačí provádět jednou za 2–4 měsíce podle toho, jakému provozu je podlaha vystavena.

Používejte nástroje, které šetří čas

V dnešní době je čas vzácný a záleží na každé minutě. Pokud používáte mop Bona Premium Microfiber Mop, máte jediný nástroj, který potřebujete, abyste své podlahy udrželi ve skvělém stavu. Pokud chcete dosáhnout ještě rychlejšího čištění, pak přichází na řadu Bona Spray Mop a případně i větší balení čističů, co ušetří vaši peněženku, a to čisticí prostředek Bona ve 4 l balení, pro doplnění Bona Spray Mop náplně.

Bona nabízí mnoho možností pro údržbu podlah, díky kterým budou podlahy vypadat vždy skvěle. Bona Čisticí prostředky na podlahy poskytují účinná řešení, která jsou bezpečná pro váš domov, vaše nejmenší i naše životní prostředí, ať už máte doma dřevo, laminát, kámen nebo dlaždice. U nás najdete kompletní sortiment produktů a příslušenství na údržbu podlah, které vám budou nejlépe vyhovovat.

renovujeme parkety
VŠE O PODLAHÁCH