renovujeme parkety ikona

renovujeme-parkety.cz

Mnoho lidí dům považuje za dobrou investici do majetku. Dům, který možná plánujete koupit a jen dočasně zrekonstruovat, může být pro vás možná velkým soustem. Ať už provádíte renovaci s cílem zmodernizovat místnost, přidat přístavbu nebo dům jen připravit k prodeji, dejte si pozor na časté chyby při renovaci a vyhněte se potenciální katastrofě.

Při renovaci domu musíte plánovat

Když nemáte plán

Při renovaci domu musíte plánovat, aby všechny zúčastněné strany věděly, co mohou očekávat. Během plánování si sami uděláte lepší představu o tom, co chcete a co potřebujete, což je zásadní pro sestavení rozpočtu. Před zahájením projektu nezapomeňte zvážit požadavky na stavební povolení, předpisy a další administrativní otázky. Dobré plánování zahrnuje také změření všech spotřebičů a dalších položek, se kterými ve svých plánech na nový design musíte počítat.

Přecenění vlastních sil

V televizních pořadech o přeměně domova nebo při prodeji nemovitostí vypadá vše tak jednoduše! Renovace svépomocí vám může ušetřit peníze, ale zhodnoťte upřímně své dovednosti. V konečném důsledku bude levnější zaplatit si profesionála, který práci odvede dobře hned napoprvé, než ho zvát, aby opravil nežádoucí škody.

Renovace svépomocí
Při renovaci domu

Když se nedržíte rozpočtu

Při renovaci domu je snadné překročit plánovaný rozpočet. V nejhorším případě skončí majitel domu s nedokončenými úpravami, protože mu před dokončením došly finanční prostředky. Plánování je důležité, protože díky němu získáte lepší představu o tom, zda váš rozpočet může pokrýt vaše přání. Při plánování rozpočtu na přestavbu domu vždy přidejte rezervu 10–20 %, která pokryje případné nepředvídané náklady. Protože nějaké se pravděpodobně vyskytnou.

Volba levných materiálů

Mezi úsporou peněz a volbou levných materiálů vede tenká hranice. Šetření na kvalitních materiálech může skutečně snížit hodnotu vašeho domova. Finančně nenáročný materiál, možná potěší vaši peněženku, ale pokud vsadíte na lepší materiály, ze svého domova můžete vykouzlit útulní dům. Pokud se vám požadované materiály do rozpočtu nevejdou, je lepší počkat a našetřit na ně, než se spokojit s okamžitým uspokojením. Levné věci nevydrží.

Levné věci nevydrží.
Zvažte také jejich dovednosti

Najmutí prvního dodavatele, na kterého narazíte

Když hledáte firmu, která provádí běžné renovace a mohla by se postarat i o váš projekt, vždy si zjistěte dostatek informací. Ujistěte se, že mají příslušnou licenci, jsou pojištěni a poskytují záruku na odvedenou práci. Zvažte také jejich dovednosti – chcete všeobecného dodavatele nebo specialistu? Cena by neměla být hlavním rozhodujícím faktorem této důležité volby – pouhé číslo nemůže přesně určit kvalitu práce. Při jednání s těmito společnostmi vše důležité zdokumentujte písemně: shrnutí požadavků, projekt, smlouvy atd. Pokud máte nějaké dotazy nebo si s něčím nejste jistí, nebojte se zeptat.

Slepé následování trendů

Nezapomeňte, že trendy netrvají věčně. Když učiníte trend v designu a stane se tak trvalou součástí vašeho domova, můžete snížit jeho prodejní hodnotu nebo vytvořit obydlí, které se nehodí do svého okolí. Zjistěte, jaká jsou omezení vašeho domu, a pečlivě zvažte plánované změny. Pokud uvažujete o dramatické přeměně hlavních částí vašeho domova, možná by bylo lepší, kdybyste si jednoduše našli jiný dům, který bude lépe vyhovovat vašemu vkusu a potřebám.

Slepé následování trendů
renovujeme parkety
VŠE O PODLAHÁCH