renovujeme parkety ikona

Jak čistit dřevěné podlahy

Každý kdo má ve svém obydlí dřevěnou podlahu, má svou investici, o kterou je nutno správně pečovat, aby vydržela dlouhodobě krásná. Jak správně vyčistit podlahu? Časopisy Spruce a Good Housekeeping považují čisticí prostředky Bona pro čistění dřevěných podlah za nejlepší prostředky pro čištění svého druhu.

Pokud chcete ochránit a zachovat krásu své investice, potřebujete vědět, jak správně vyčistit vaše dřevěné podlahy. Špína a nečistoty se na dřevěných podlahách neschovají jako v koberci, takže se účinný postup čištění dřevěných podlah zpočátku může zdát jako náročnější. Ale opak je pravdou.

Denní plán – vytřít prach / zamést

Řádné zametení vlhkým/suchým mopem a utěrky z mikrovlákna je nejlepším způsobem jak se vyhnout škrábancům a poškození jak dřevěných, tak luxusních vinylových podlah. Čisticí utěrky z mikrovlákna často zachycují nečistoty, částice a dalších domácí alergeny pomocí statické elektřiny. Uklízení pomocí smetáku může být také účinné, ale obvykle jen přesouváte nečistoty po podlaze. Pokud chcete vyčistit podlahy efektivně a bez poškození, nezvedejte při čištění mop z podlahy – tím udržíte nečistoty zachycené na utěrce.

Měsíční plán – leštěnka

Používejte leštěnku na podlahy každé 2–4 měsíce, dle jejího opotřebení. Leštěnka dodá podlaze potřebnou ochranu povrchu a prodlouží její životnost. Bona Leštěnka na parkety je vhodnou volbou pro lakované dřevěné podlahy. Bona Osvěžovač olejovaných podlah je určen pro olejované dřevěné podlahy. Bona Leštěnka na laminátové podlahy a dlažbu je určena pro laminát, vinyl, dlaždice, linoleum, kámen. Leštěnka vyplňuje mikroskopické rýhy a vyhlazuje ochrannou vrstvu podlahy. Aplikace leštěnky není náročná a zvládnete ji s minimálním úsilím.

Roční plán – hloubkové čištění

Zvažte, zda si vaše dřevěné podlahy při veškerém provozu, kterému je vystavujeme, nezaslouží hloubkové vyčištění, nebo po 3–5 letech třeba i přebroušení a obnovení povrchové úpravy. Při obnovení povrchové úpravy se zcela odstraní stará ochranná úprava a nahradí se novou. Pokud jsou na vaší podlaze hluboké škrábance nebo rýhy, může je přebroušení a obnovení povrchové úpravy opravit, takže podlaha bude opět čistá a bez skvrn. Výsledkem je podlaha skoro jako nová.

renovujeme parkety
VŠE O PODLAHÁCH