renovujeme parkety ikona

Při čištění dřevěných podlah se vyhněte vodě s octem

Vyhněte se při čištění dřevěných podlah bílému octu s vodou

V očích mnoha domácích kutilů, kteří hledají rychlé a snadné řešení, se nic nemůže vyrovnat starému dobrému octu s vodou. Čištění octem s vodou je levné, šetrné k životnímu prostředí a obvykle vede při čištění mnoha věcí ve vašem domově ke skvělému výsledku.

Jen je prosím nepoužívejte při čištění dřevěných podlah.

Používání octa s vodou jako doma vyrobeného čističe na dřevěné podlahy může mít na vaši dřevěnou podlahu negativní vliv. Je důležité si uvědomit, že při čištění dřevěné podlahy vlastně nečistíte dřevo samotné, ale spíše chemickou povrchovou úpravu na něm. Povrchová úprava je ochranná vrstva na vašich dřevěných podlahách.

Ocet je kyselina, takže bude povrchovou úpravu na vaší podlaze rozkládat a po nějakém čase sníží lesk a zanechá matný vzhled. Při použití octa s vodou k čištění podlah může podlaha také přijít do kontaktu s nadměrným množstvím vody, následkem čehož může nabobtnat a změnit barvu.

Nejlepší způsob čištění dřevěných podlah

Když nastane čas vyčistit podlahy, mějte na paměti několik tipů na čištění dřevěných podlah:

  • Před čištěním podlahu zbavte prachu, špíny, nečistot, které by mohly při čištění působit škrábance, mohou fungovat jako brusivo na vaší podlaze.
  • Použijte čistič s neutrálním pH, který bude k vašim dřevěným podlahám šetrný.
  • Použijte jemný rozprašovač a čistěte podlahu po částech. Nenanášejte na podlahy příliš velké množství tekutin.
  • K čištění použijte mop a utěrku z mikrovlákna. Tradiční mopy mohou fungovat, ale často na podlahách zanechávají zbytečné množství vody.
bona cisteni

Pokud hledáte efektivní způsob, jak nejlépe čistit dřevěné podlahy, vyhněte se bílému octu s vodou. Krásu a původní vzhled podlah nejlépe zachováte pomocí speciálně vyvinutého čističe na dřevěné podlahy.

Hledáte vhodný čistič na dřevěnou podlahu? Zde si můžete projít náš sortiment účinných a ekologických čističů.

renovujeme parkety
VŠE O PODLAHÁCH